Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Sycylia - Giardini Naxos

9 dni - zielona szkoła

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie: zwiedzanie Pompei, Rzymu, Katanii, Taorminy, wjazd na Etnę oraz rejs statkiem i zwiedzanie Wenecji !!

Zakwaterowanie: (PRZYKŁAD)

Wioska Turystyczna Villaggio Alcantara*** - www.villaggioalkantara.it - kompleks hotelowy położony wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek składa się z ośmiu 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3 - 4 osobowych pokojach (możliwe łóżka piętrowe) lub w 4 – 5 osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami. Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: 2 baseny, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV.


Program imprezy:
1 dzień:
wyjazd z Krakowa o godzinie 16. Przejazd przez Czechy i Austrię.
2 dzień: przyjazd do Wenecji ok. godziny 8. Rejs statkiem po lagunach Wenecji, miasta położonego na 118 wyspach. Proponujemy wizytę na placu św. Marka, zobaczenie Pałacu Dożów, Bazyliki Św. Marka i słynnego Mostu Westchnień wraz z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć w "mieście zakochanych". Wyjazd z Wenecji około godziny 18. Dalsza podróż na Sycylię.
3 dzień: przeprawa promem na Sycylię (Villa San Giovanni - Messyna), przyjazd do ośrodka Villaggio Alcantara w godzinach południowych, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg.
4-6 dzień: realizacja programu:
Wycieczka Etna + Katania - przejazd do Katanii, najważniejszego miasta wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty, fontanna słonia „Liotru”, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Przejście przez lokalny targ rybny, warzywno-owocowy, odzieżowy i spacer główną ulicą miasta Via Etnea. Następnie przejazd w kierunku Etny. Wyjazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku. Należy zabrać ze sobą ciepłą odzież i wygodne buty.
Wycieczka do Taorminy
– zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego, przepięknie położonego nad morzem Jońskim, kościół św. Katarzyny, spacer główną ulicą miasta Via Corso Umberto od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, taras widokowy na Placu IX Kwietnia, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaia.
7 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd z ośrodka do Pompejów w godzinach rannych. Zwiedzanie wykopalisk z przewodnikiem - ruiny starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e. Przejazd na nocleg w okolice Neapolu lub Rzymu, możliwość wykupienia kolacji (ok. 7 E), nocleg.
8 dzień: po śniadaniu kontynentalnym wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie stolicy Włoch, z przewodnikiem: Bazylika Św. Piotra w Watykanie, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Zamek Anioła, Panteon. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.
9 dzień: przejazd przez Austrię i Czechy. Postój na obiad w Czechach (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Fakultatywnie:
Wycieczka do Palermo i Monreale (min. 40 uczestników, 70 zł + 10 Euro/os) – specer po stolicy Sycylii: normańsko-saraceński Pałac Normandzki, kościół św. Jana od Pustelników – pozostałości po arabskim meczecie, Nowa Brama, katedra z sarkofagami władców Sycylii, barokowe serce miasta „Cztery Narożniki”, Piazza Pretoria z XVI-w fontanną. Przejazd do Monreale – zwiedzanie katedry normańskiej z XII w ze wspaniałymi, oryginalnymi złotymi mozaikami o łącznej powierzchni ponad. 6 tys m2.


Cena zawiera:
- Przejazd: autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video, barek)
- Zakwaterowanie: ośrodek Villaggio Alkantara (4 noclegi)
- Nocleg tranzytowy ze śniadaniem kontynentalnym w hotelu** w okolicach Salerno lub Rzymu
- Wyżywienie: 2 posiłki dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną
- Ubezpieczenie Signal Iduna: KL do 10 000 Euro, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN
- Podatek VAT
- Opiekę: pilota w czasie przejazdu i pobytu, miejscowej opieki medycznej
- Zwiedzanie zgodnie z programem


Cena nie zawiera:
- Świadczeń nie wymienionych w ofercie
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- Opłat za realizację programu zwiedzania: około 40-50 Euro


Ważne informacje

Podane ceny są cenami orientacyjnymi (kalkulowanymi przy grupie autokarowej 44+3 opiekunów). Ostateczne koszty ustalane są indywidualnie z grupą w zależności od programu zwiedzania.

 

 

Sycylia to perła Morza Śródziemnego, od lat przyciągająca tłumy spragnionych udanego wypoczynku turystów, oferująca niezwykły miks przepięknych krajobrazów, ciepłego śródziemnomorskiego klimatu i zabytków pozostawionych przez niezliczonych zdobywców wyspy, którzy na przestrzeni tysięcy lat przeciągali „sycylijska linę" między sobą. Trudno im się dziwić... Sycylia (po włosku Sicilia) to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, licząca prawie 25500 km, żyje na niej około 5 milionów ludzi. Leży na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego. Od kontynentu dzieli ją tylko wąziutka Cieśnina Mesyńska. Wraz z innymi wyspami (Wyspy Liparyjskie, Egady, Wyspy Pelagijskie i Pantelleria). Sycylia od 1946 roku stanowi we Włoszech autonomiczny region. Sycylijski region jest podzielony na 9 prowincji: Palermo, Katania, Mesyna, Syrakuzy, Trapani, Ragusa, Caltanissetta, Agrigento i Enna. Sycylia miała (nie)szczęście być pod panowaniem Greków, Fenicjan, Rzymian, Bizantyjczyków, Arabów, Normanów, Francuzów i Hiszpanów. Stąd sporo tu greckich świątyń, rzymskich ruin, normańskich kościołów i zamków, jak też bizantyjskich i arabskich kopuł. Kultury tych wszystkich ludów pozostawiły liczne ślady, na które można natknąć się w miejscowych obyczajach, zwyczajach i oczywiście w zabytkach. To w ich różnorodności tkwi tajemnica niepowtarzalności Sycylii. Jeśli do tego wspomnieć o dzikiej przyrodzie, wspaniałych gajach oliwnych, wielokolorowych plantacjach cytrusów, fantastycznej kuchni i otwartych Sycylijczykach, no i o wspaniałym śródziemnomorskim klimacie – nie może dziwić, że miliony turystów z całego świata zjeżdża tu choć na krótki wypoczynek. Sycylia słynie z pięknych, czystych plaż - są one regularnie sprzątane, a jakość wody morskiej eksperci od ekologii określają jako dobrą.