Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Hiszpania - Costa Brava

9 dni - zielona szkoła Hiszpania i Paryż

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie zwiedzania Paryż, Carcassonne, Monserat, Barcelona oraz Girona

Program imprezy:

1.dzień:wyjazd z Krakowa ok. godz. 16, przejazd przez Polskę, Niemcy, Belgię do Francji.  

2.dzień: Przyjazd przez Francję, przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie Paryża: m.in. Montmartre, bazylika Sacre Coeur, Moulin Rouge, katedra Notre Dame, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Plac Concorde, Pałac Prezydencki i wieża Eiffla (II poziom), obiadokolacja (sieć restauracji Flunch). Wyjazd z Paryża ok. godz. 21-22, przejazd przez Francję.

3.dzień:przyjazd do Carcassonne ok. godz. 8, spacer średniowiecznymi uliczkami Cite, w której znajduje się wpisana na listę UNESCO - forteca z podwójnym pierścieniem wałów obronnych z 51 wieżami. Przejazd do Hiszpanii, przyjazd do Lloret de Mar ok. godz. 14, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4.dzień: po śniadaniu czas wolny na plażowanie, ok. 13:00 przejazd do Montserrat – malowniczo położonego w masywie górskim Klasztoru Benedyktynów z wizerunkiem Czarnej Madonny (wjazd kolejką na punkt widokowy dodatkowo płatny ok. 7 Euro/os)  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5.dzień: po śniadaniu całodniowa wycieczka do Barcelony (pobranie lunch pakietów zamiast obiadokolacji). Zwiedzanie stolicy Katalonii, miasta zachwycającego swym urokiem i różnorodnością zabytków. Spacer śladami Gaudiego: Kościół Sagrada Familia (z zewnątrz) i słynny Park Guell, stadion Camp Nou (z zewnątrz), wzgórze widokowe, średniowieczna starówka, spektakl grających fontann na Placu Hiszpańskim. Powrót do hotelu ok. godz. 23:30. Nocleg.

6.dzień: po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Ok. 13:00 wycieczka do Girony - cudownego miasta  z zabudową jeszcze z czasów rzymskich, łaźniami arabskimi, dawną żydowską dzielnicą, a także gotycką katedrą (z zewnątrz). Przejazd wzdłuż wybrzeża Costa Brava. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7.dzień: śniadanie, czas wolny, plażowanie. Możliwość zorganizowania dodatkowo płatnej (ok. 30 Euro), wycieczki do Miasteczka Wodnego - największego Aqua Parku na Costa Brava: wodne tory, baseny, zjeżdżalnie, Rafting River - rwąca rzeka o długości 215 m i Water Mountain - 250 metrów różnicy wysokości. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

8.dzień: śniadaniu wykwaterowanie, przejazd przez Hiszpanię, Francję, Niemcy.

9.dzień:Przejazd przez Niemcy. Przyjazd do Krakowa w godzinach południowych. 


Cena zawiera:

- Transport autokarem klasy LUX,
- zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu 3*** w Lloret de Mar,
- Wyżywienie w Hiszpanii: 5 śniadań, 4 obiadokolacje, 1 x lunch pakiet podczas wycieczki do Barcelony (2 kanapki, owoc, ciastko, woda)
- opiekę pilota,
- Ubezpieczenie KL,NNW,BP Signal Iduna
- podatek Vat.


Cena nie zawiera:

- napoi do obiadokolacji,
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 30-40 Euro dla młodzieży (przewodnik, kolacja i komunikacja miejska w Paryżu, bilet wstępu na wieżę Eiffla – II poziom) – ceny z 2015 r., mogą ulec zmianie
- wjazdu kolejką na punkt widokowy na Montserrat ok. 7 E/os


Ważne informacje:

Podana cena jest ceną orientacyjną (dla grupy 50 uczestników + 4 osoby kadry). Ostateczne koszty są ustalane indywidualnie z grupą po ustaleniu ostatecznej wersji programu.

Hiszpania, czy właściwie Królestwo Hiszpanii liczy ok. 46 mln obywateli i zajmuje większą część Półwyspu Iberyjskiego. Dzieli go z przycupniętą na południowym-zachodzie Portugalią i z malutkim skrawkiem lądu na południu, należącym do Wielkiej Brytanii -  Giblartarem. Do Hiszpanii należą także małe skrawki lądu w Afryce (Ceuta i Melilla), po drugiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej (na wybrzeżu Maroka) oraz wyspy – Baleary na Morzu Śródziemnym i Wyspy Kanaryjskie na Atlantyku.

Costa Brava to region turystyczny w Katalonii (północno-wschodnia część Hiszpanii), który należy do prowincji Girona. Terytorium Costa Brava rozciąga się od Blanes aż do Port Bou położonego niedaleko granicy francuskiej.
Costa Brava (dosłownie: Dzikie Wybrzeże) to jeden z najczęściej odwiedzanych rejonów Hiszpanii. Najpopularniejsze miejscowości to m.in. Blanes, Calella, Girona, Lloret de Mar, Malgrat de Mar, Santa Susana, Tossa de Mar.
Między największymi miastami regionu biegnie autostrada łącząca wszystkie kurorty. Latem między miejscowościami kursują promy wycieczkowe. Będąc na Costa Brava warto się wybrać na wycieczkę do Montserrat, masywu górskiego, gdzie znajduje się Palec Boży - skała w kształcie palca oraz słynny klasztor benedyktynów wybudowany w otoczeniu gór, groty i pustelnie.

Barcelona miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Główny ośrodek przemysłu kraju  i finansowy regionu. Duży port morski oraz port lotniczy. Barcelona słynie ze swej architektury i niepowtarzalnego stylu. Jest to zarazem jedno z najładniejszych miast Europy, pełne urokliwych zaułków i zabytkowych budowli.

Girona  miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, w Katalonii. Posiada jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii, z jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Główne zabytki to Banys Arabs (łaźnie arabskie) i katedra z najszerszą nawą na świecie.


Francja jest państwem znajdującym się w Europie Zachodniej. Terytorum kraju od Południa łączy się z Morzem Śródziemnym a północy z morzem Północnym. W skład terytorium kraju wchodzą posiadłości poza Europą.Graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią.Francja jest szóstym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Kraj jest w gronie założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych.Francja ze względu na swoją liczbę ludności, potencjał gospodarczy, pozycję w Europie, silną armię (trzeci po Rosji i USA arsenał nuklearny), uchodzi za jedno z najpotężniejszych państw świata. Nazwa "Francja" pochodzi od germańskiego plemienia Franków, które zajmowało region po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego

Paryż niezaprzeczalnie kojarzy się z miastem zakochanych, dzięki swojemu fantastycznemu klimatowi, wąskim uliczkom, kafejkom wprost na ulicy i muzyce. Jest to także miasto sztuki i artystów. Normalne są wystawy obrazów wprost na jezdni czy chodniku. Paryż to też ulubione miejsce fotografów. Powstało tu wiele filmów. Na całym świecie znany jest Montmartre - dzielnica cyganerii paryskiej, kabaretów i rozrywki. Tu znajduje się najwięcej muzeów i najsłynniejsze dzieła sztuki. Paryż uważany jest za kulturalne centrum świata. Znajduje się to ponad 400 galerii sztuki i ok. 150 muzeów. Poza Luwrem warto odwiedzić Muzeum d'Orsey, mieszczące się w budynku po dawnym dworcu kolejowym.

Carcassonne  miasto i gmina we Francji. Położone jest w Langwedocji, dawnej prowincji, przy drodze łączącej Pireneje z Masywem Centralnym. Zabytkowa architektura Carcassonne stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Składa się z dwóch części:
* Cité - warownego górnego miasta
* Miasta dolnego (La Ville Basse)
W ramach miasta górnego znajdują się 2 pasma murów, z bramami i barbakanami. Fortecę tworzą fortyfikacje - podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Umieszczono ją na liście światowego dziedzictwa UNESCO.