Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Hiszpania - Costa Brava

8 dni - Zielona Szkoła

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie zwiedzania: Avignon, Carcassone, Montserrat, Barcelona oraz Girona

Program imprezy:

1.dzień: Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych, przejazd przez Polskę, Niemcy do Francji

2.dzień: Dalsza podróż przez Francję, obiadokolacja w okolicach Avignon, przejazd do hotelu ** w okolicach Avignon, zakwaterowanie, nocleg.

3.dzień: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Avignon - miasta papieży, zwiedzanie: mury obronne, Most Św. Benezeta, Katedra Notre Dame des Doms, Pałac Papieży, Mały Pałac, Plac Zegarowy. Przejazd do Carcassone, spacer średniowiecznymi uliczkami Cite, w której znajduje się wpisana na Listę UNESCO forteca z podwójnym pierścieniem wałów obronnych z 51 wieżami. Przyjazd na wybrzeże Costa Brava w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4.dzień: po śniadaniu czas wolny na plażowanie, ok. 13:00 przejazd do Montserrat - malowniczo położonego w masywie górskim Klasztoru Benedyktynów z wizerunkiem Czarnej Madonny (wjazd kolejką na punkt widokowy dodatkowo płatny ok. 7€/os - fakultatywnie). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5.dzień: Śniadanie, około południa przejazd do Barcelony. Zwiedzanie stolicy Katalonii, miasta zachwycającego swym urokiem i różnorodnością zabytków. Spacer śladami Gaudiego: Kościół Sagrada Familia (z zewnątrz) i słynny Park Guell, stadion Camp Nou (wejście na stadion ok. 18 €/os - fakultatywnie, cena dla grupy), wzgórze widokowe, średniowieczna starówka. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6.dzień: Po śniadaniu czas wolny na plażowanie. Około 14:00 wycieczka do Girony - cudownego miasta z zabudową jeszcze z czasów rzymskich, z łaźniami arabskimi, dawną żydowską dzielnicą a także gotycką Katedrą ( z zewnątrz). Przejazd wzdłuż wybrzeża Costa Brava. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7.dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd przez Francję, Niemcy do Polski.

8.dzień: Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.


Zakwaterowanie:

Hotel *** położony w miejscowości Lloret de Mar, w odległości ok. 300 m od plaży i ok. 15 min spacerem od centrum miejscowości. Hotel dysponuje pokojami 3-4 osobowymi, wyposażonymi w TV, łazienkę i balkon.


Cena zawiera:

* Transport autokarem klasy LUX
* 4 noclegi w hotelu *** w Lloret de Mar
* 1 nocleg we Francji z obiadokolacją i śniadaniem
* wyżywienie w Hiszpanii : 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
* opiekę pilota
* ubezpieczenie KL, NNW, BP
* podatek VAT


Cena nie zawiera:

* napoi do obiadokolacji
* biletów wstępu do zwiedzanych obiaktów - ceny z 2015, mogą ulec zmianie (zwiedzanie Avignon ok. 7,50 €/os, wejście na stadion Camp Nou ok. 18 €/os - fakultatywnie)
* wjazdu kolejką na punkt widokowy na Montserrat ok. 7 €/os - fakultatywnie
* świadczeń nie wymienionych w ofercie


Ważne informacje:

Podana cena jest ceną orientacyjną (dla grupy 44 uczestników + 3 osoby kadry). Ostateczne koszty są ustalane indywidualnie z grupą po ustaleniu ostatecznej wersji programu.

 

Hiszpania, czy właściwie Królestwo Hiszpanii liczy ok. 46 mln obywateli i zajmuje większą część Półwyspu Iberyjskiego. Dzieli go z przycupniętą na południowym-zachodzie Portugalią i z malutkim skrawkiem lądu na południu, należącym do Wielkiej Brytanii -  Giblartarem. Do Hiszpanii należą także małe skrawki lądu w Afryce (Ceuta i Melilla), po drugiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej (na wybrzeżu Maroka) oraz wyspy – Baleary na Morzu Śródziemnym i Wyspy Kanaryjskie na Atlantyku.

Costa Brava
to region turystyczny w Katalonii (północno-wschodnia część Hiszpanii), który należy do prowincji Girona. Terytorium Costa Brava rozciąga się od Blanes aż do Port Bou położonego niedaleko granicy francuskiej.
Costa Brava (dosłownie: Dzikie Wybrzeże) to jeden z najczęściej odwiedzanych rejonów Hiszpanii. Najpopularniejsze miejscowości to m.in. Blanes, Calella, Girona, Lloret de Mar, Malgrat de Mar, Santa Susana, Tossa de Mar.
Między największymi miastami regionu biegnie autostrada łącząca wszystkie kurorty. Latem między miejscowościami kursują promy wycieczkowe. Będąc na Costa Brava warto się wybrać na wycieczkę do Montserrat, masywu górskiego, gdzie znajduje się Palec Boży - skała w kształcie palca oraz słynny klasztor benedyktynów wybudowany w otoczeniu gór, groty i pustelnie

Barcelona
miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Główny ośrodek przemysłu kraju  i finansowy regionu. Duży port morski oraz port lotniczy. Barcelona słynie ze swej architektury i niepowtarzalnego stylu. Jest to zarazem jedno z najładniejszych miast Europy, pełne urokliwych zaułków i zabytkowych budowli.


Montserrat
 
klasztor Benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii, 40 km na północny zachód od Barcelony znany z kultu figury Matki Boskiej, tzw "Czarnulki" (La Moreneta). Usytuowany jest na zlepieńcowych formacjach skalnych, w trzech czwartych drogi na szczyt, ok 1000 m n p m. Drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostella ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii

Girona
 
miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, w Katalonii. Posiada jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii, z jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Główne zabytki to Banys Arabs (łaźnie arabskie) i katedra z najszerszą nawą na świecie.

Francja jest państwem znajdującym się w Europie Zachodniej. Terytorum kraju od Południa łączy się z Morzem Śródziemnym a północy z morzem Północnym. W skład terytorium kraju wchodzą posiadłości poza Europą.Graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią.Francja jest szóstym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Kraj jest w gronie założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych.Francja ze względu na swoją liczbę ludności, potencjał gospodarczy, pozycję w Europie, silną armię (trzeci po Rosji i USA arsenał nuklearny), uchodzi za jedno z najpotężniejszych państw świata. Nazwa "Francja" pochodzi od germańskiego plemienia Franków, które zajmowało region po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego

Carcassonne
 
miasto i gmina we Francji. Położone jest w Langwedocji, dawnej prowincji, przy drodze łączącej Pireneje z Masywem Centralnym. Zabytkowa architektura Carcassonne stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Składa się z dwóch części:
* Cité - warownego górnego miasta
* Miasta dolnego (La Ville Basse)
W ramach miasta górnego znajdują się 2 pasma murów, z bramami i barbakanami. Fortecę tworzą fortyfikacje - podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Umieszczono ją na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Avignon
miasto na południu Francji w regionie Prowansja, Lazurowe Wybrzeże. Miasto położone u podnóża wapiennego wzgórza, na lewym brzegu  Rodanu, przy ujściu do niego rzeki Durance. Nad miastem góruje zamek papieży. Miasto jest dużym centrum kulturalnym i turystycznym.