Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Grecja - Riwiera Olimpijska

9 dni - zielona szkoła, Grecja klasyczna

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie: zwiedzanie Aten, Salonik, Meteory, wycieczka na Olimp!!

Program imprezy:
1. Dzień:
Wyjazd z Krakowa o godz. 9, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię lub Macedonię do Grecji. W czasie przejazdu krótkie postoje.
2. Dzień:
Przyjazd do Grecji – Nei Pori/Leptokarii w godzinach południowych, zakwaterowanie w obiekcie. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
3. Dzień:
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dla chętnych rejs na Skiathos (ok. 35 E/os) jednodniowy rejs po Zatoce Pagastyckiej pozwala zapoznać się z jednym z najpiękniejszych regionów – półwyspem Pilion oraz wspaniałą wyspą Skiathos.
4. Dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Meteorów – zwiedzanie jedynych w swoim rodzaju średniowiecznych klasztorów z XV i XVI wieku „zawieszonych między niebem a ziemią”. W drodze powrotnej przejazd do Doliny Tembii, zwiedzanie wykutego w skale kościółka Agia Praskievi (patronki zmysłu wzroku i niewidomych). Obok niego płynie legendarne Źródełko Pięknej Afrodyty. Powrót do obiektu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
5. Dzień:
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, wyjazd do Aten o godz. 13. Przyjazd do hotelu w okolicach stolicy Grecji, obiadokolacja, nocleg.
6. Dzień:
Śniadanie, wyjazd do Aten o godz. 7. Zwiedzanie: Port Pireus, Stadion Olimpijski Kalimarmaro, Świątynia Zeusa, Zapion, Wzgórze Akropol wraz z ruinami Partenonu, Teatr Dionizosa, Ruiny Greckiej i Rzymskiej Agory, Plaka, Katedra, uroczysta zmiana warty przed Parlamentem. W godzinach wieczornych powrót do ośrodka w Nei Pori/Leptokarii, obiadokolacja, nocleg.
7. Dzień:
Po śniadaniu wycieczka na Olimp – przejazd do górskiego miasteczka Litochoro położonego u podnóża Olimpu. Krótki spacer wąwozem rzeki Enipeas. Przejazd do Salonik – drugiego, co do wielkości miasta Grecji, zwiedzanie: łuk Galeriusza, Rotunda, Rzymska Agora, Bizantyjskie Świątynie oraz słynna Biała Wieża. Powrót do ośrodka, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
8. Dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, plażowanie, czas wolny. Wyjazd do Polski ok. godz. 13-14, przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry oraz Słowację.
9. Dzień:
Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.


Cena zawiera:

- Transport:
LUX autokarem: klimatyzacja, barek, video/dvd, WC
- Zakwaterowanie: 5 noclegów w apartamentach: jednopokojowych dla 3,4-osób, dwupokojowych dla 5,6-osób z łazienką i klimatyzacją w Nei Pori/Leptokarii oddalonych 100-200 m od plaży
- 1 nocleg w hotelu pod Atenami z HB
- Wyżywienie: 2 razy dziennie: śniadanie, obiadokolacja (kuchnia grecka) + suchy prowiant na drogę powrotną
- Program wyjazdu
- Opiekę pilota-przewodnika, grecką opiekę medyczną na telefon
- Ubezpieczenie KL do 10000E, NNW do 7000 zł, bagaż do 800 zł w Signal Iduna
- Podatek VAT


Cena nie zawiera:

- Biletów wstępu do klasztoru w Meteorze 2 E/os, biletu wstępu na Akropol (dorośli 12 E/os) - ceny z 2015, mogą ulec zmianie
- Posiłków tranzytowych na Węgrzech i Słowacji ok. 15 Euro
- Świadczeń nie wymienionych w ofercie


Ważne informacje:

Podana cena jest ceną orientacyjną (dla grupy 44 uczestników + 3 osoby kadry). Ostateczne koszty są ustalane indywidualnie z grupą po ustaleniu ostatecznej wersji programu.

- Prosimy o zabranie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy)
- Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, a ostatnim śniadanie + suchy prowiant w dniu wyjazdu
- Wskazane jest zabranie: kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne
- Sugerowane kieszonkowe: 100 Euro
Na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, patrz powyżej (ceny nie zawierają biletów wstępu)

 

 

Riwiera Olimpijska

nowoczesny kurort turystyczny rozciągający się od Salonik, aż do północnej Tesalii. Riwiera to niepowtarzalne kolory - zielone gaje oliwne, błękitne morze, złoty piasek. Gościnni Grecy, gwarne tawerny rozbrzmiewające do późnej nocy radosną muzyką - to wszystko tworzy wyjątkowy klimat przyciągający miliony turystów z całego świata.

Nei Pori

najbardziej na południe wysunięty kurort, w którym panuje wspaniała, wakacyjna atmosfera. Położone u stóp Olimpu (2917 m n.p.m.) najwyższej i najsłynniejszej mitologicznej góry i 150 km na południe od Salonik. Szeroka, piaszczysta plaża, boiska, mnóstwo sklepików, barów, tawern to największe atuty tego miasteczka.