Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Austria - Bajkowe Zamki Ludwika Bawarskiego

6 dni - wycieczka szkolna

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie: Zwiedzanie Salzburga, Chiemsee, Weiskirche, Neuschwanstein, Hohenschwangau oraz Monachium

Program wycieczki:

1.dzień: Wyjazd z Krakowa w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy do Austrii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Salzburga.

2.dzień: Śniadanie, przejazd do centrum Salzburga. Zwiedzanie z przewodnikiem jednego z najpiękniejszych miast Austrii. W programie m.in.: Stare Miasto, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, Gewtreidegasse- najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta, Dom i Pomnik Mozarta, opactwo Św. Piotra, romański kościół św. Ruperta (XIw.), Rezydencja Królewska i Salzburskie kuranty, najstarsza apteka i najmniejsza kamieniczka. Na zakończenie zwiedzania podziwianie średniowiecznej twierdzy Hohensalzburg - symbolu miasta i największego zachowanego w całości zamku obronnego w Europie Środkowej. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3.dzień: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd autokarem nad Chiemsee, wycieczka statkiem na wyspę Herreninsel. Zwiedzanie zamku Neues Schloss (Nowy Zamek), zbudowanego przez króla Ludwika II Bawarskiego na wzór Pałacu w Wersalu. Następnie przejazd do Wieskirche- słynnego bawarskiego sanktuarium. Zwiedzanie barokowego kościoła wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd w okolice Monachium, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4.dzień:śniadanie, przejazd do Fussen. Zwiedzanie zamków Ludwika Bawarskiego (znanych z czołówek bajek Disneya). Neuschwanstein, wyjęty jakby z baśni i snów, który stanowi jeden z najwspanialszych zabytków Bawarii i Zamek Hohenschwangau, w którym Ludwik II spędził lata młodzieńcze i tu spotykał się z wielkim kompozytorem Ryszardem Wagnerem. Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5.dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Monachium , zwiedzanie miasta z przewodniekiem. W programie m.in.: gotycki kościół NMP, Marienplatz z gotyckim Ratuszem, Pałac Wittelsbachów, kościół Św. Piotra, zamek Nymphenburg. Czas wolny. Następnym punktem programu jest stadion olimpijski wraz z Miasteczkiem Olimpijskim. Możliwość wyjazdu na Wieżę Olimpijską ( opłata we własnym zakresie ). Po zwiedzaniu powrót do autokaru, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Niemcy.

6.dzień: Przejazd przez Czechy do Polski. Po drodze postoje na posiłki( we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.


Cena zawiera:

- Przejazd autokarem klasy LUX,
- Zakwaterowanie: 4 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją,
- Opiekę pilota na trasie przejazdu oraz na miejscu pobytu,
- Opiekę przewodnika miejskiego w Salzburgu i Monachium
- Ubezpieczenie KL,NNW, BP
- Program wyjazdu


Cena nie zawiera:

- Świadczeń nie wymienionych w ofercie
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 60 €/os
- posiłków tranzytowych


Ważne informacje:

Podana cena jest ceną orientacyjną. Ostateczne Koszty ustalane są indywidualnie z grupą, po dopracowaniu programu zwiedzania.

Bawaria

Wielki niemiecki Disneyland - tak często nazywana jest Bawaria. Wcale nie przez przypadek - podczas wakacji w Bawarii poczujemy się jak dzieci otoczone nieprzebranym morzem atrakcji, od pięknych miast i cudów natury, poprzez świetną kuchnię i piwo, a na festiwalach (w tym słynnym Oktoberfest) skończywszy.

To największy niemiecki kraj związkowy ze stolicą w Monachium. Słynie z pięknych krajobrazów, bogatej tradycji, ciekawej kuchni i wielu możliwości na relaksujący i aktywny wypoczynek. W Bawarii znajdziemy mnóstwo szlaków pieszych i rowerowych, zarówno w wyższych i niższych partiach górskich oraz krystalicznie czyste jeziora, gdzie można uprawiać niemal każdy rodzaj sportów wodnych. Piękno przyrody bawarskiej to także tereny leśne. Las Bawarski jest największym zwartym kompleksem leśny i pierwszym parkiem narodowym w Niemczech. W regionie Berchtesgaden również znajduje się park narodowy, w którym występuje najdalej na północ położony lodowiec Alp i piękne jezioro Königsee. Na południu Niemiec ulokowały się także liczne zabytkowe klasztory i pałace, na czele z imponującym Zamkiem Neuschwanstein, ulokowanym w pobliżu Fussen.