Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Włochy Klasyczne

6 dni - wycieczka szkolna

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie: zwiedzanie Wenecji, Florencji i Rzymu !!

Program wycieczki:
1. dzień:
wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy i Austrię.
2. dzień:
przyjazd do Wenecji ok. godz. 8. Rejs statkiem po lagunach Wenecji, miasta położonego na 118 wyspach. Proponujemy wizytę na placu św. Marka, zobaczenie pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka i słynnego Mostu Westchnień wraz z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć w „mieście zakochanych”. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.
3. dzień:
po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Florencji, kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego będziemy podziwiać przepiękną panoramę miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum miasta: kościół Santa Croce – św. Krzyża – miejsce pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele (z zewnątrz). Następnie Piazza Signoria, przy którym stoi słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą Medyceuszy; gotycka katedra – Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego (z zewnątrz). Spacer po Florencji zakończymy na „kipiącym złotem” Ponte Vecchio – Moście Złotników. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.
4. dzień:
śniadanie. Wyjazd do Watykanu. Zwiedzanie: Plac i Bazylika Św. Piotra, miejsce w którym od 2 tys. lat spoczywają doczesne szczątki św. Piotra. Następnie zejdziemy do krypt watykańskich. I część zwiedzania Rzymu: Zamek Anioła, Fontanna di Trevi, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Panteon. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5. dzień:
śniadanie, przejazd do Rzymu. II część zwiedzania stolicy Włoch: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, następnie przejdziemy pod najsłynniejszy amfiteatr świata - Koloseum. Zobaczymy również Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie. Na koniec w wolnym czasie przejście na Via Condotti. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.
6. dzień:
Przejazd przez Austrię i Czechy. Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.


Cena zawiera:
- Przejazd: autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video/dvd, barek)
- Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach **/*** 1/ w okolicach Bolonii, 2,3/ w okolicach Rzymu (pokoje dla 2,3,4-osób z łazienkami)
- Wyżywienie HB: 3 śniadania, 3 obiadokolacje w hotelach
- Zwiedzanie zgodnie z programem
- Ubezpieczenie Signal Iduna: KL do 10 000 Euro, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN
- Podatek VAT
- Opiekę: pilota-przewodnika


Cena nie zawiera:
- Posiłków tranzytowych
- Świadczeń nie wymienionych w ofercie
- Obowiązkowa dopłata za realizację programu zwiedzania: ok. 35 E/os


Ważne informacje:
- Uczestnik jest zobowiązany do posiadania ważnego paszportu, dowodu osobistego lub dowodu tymczasowego

- Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu z hotelu
- Wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego
- Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników: 30-50 E

Włochy, położone na Półwyspie Apenińskim, podzielone są na 16 regionów, które łącznie dają powierzchnię o wielkości 301 300 km2. Oprócz powierzchni lądu stałego należy wziąć pod uwagę jeszcze wyspy: Sycylię, Sardynię i Wyspy Liparyjskie. Przez cały ląd stały przebiegają Apeniny, a na północy piętrzą się Alpy i Dolomity, co powoduje, że Włochy w 80% to teren górzysty. Najwyższy szczyt to Corno Grande, wznoszący się na wysokość 2 912 m n.p.m. Włochy są wciąż aktywne sejsmicznie. Na Półwyspie wznosi się Wezuwiusz, na Sycylii Etna, a na Wyspach Liparyjskich Stromboli i Vulcano. Od wschodu Włochy oblewa Morze Adriatyckie, od południa Morze Jońskie i Śródziemne, a od zachodu Morze Tyrreńskie i Morze Liguryjskie. Włochy graniczą z: Austrią, Francją, San Marino, Słowenią, Szwajcarią i Watykanem (jako autonomicznym Państwem Kościelnym w enklawie Rzymu).