Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Polska - Warszawa

2 dni - wycieczka szkolna

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie: Zwiedzanie Łazienek Królewskich, Starego Miasta, Ogrodu Saskiego, Pałacu Kultury i Nauki
oraz całodzienna zabawa w Centrum Nauki Kopernik

Program imprezy:

1.dzień: Wyjazd z Krakowa we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Warszawy. Około godziny 12 spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Łazienek Królewskich - spacer po parku, pomnik Fryderyka Chopina, Stara Pomarańczarnia, Wodozbiór, Biały Dom, Pałac Belwederski, Amfiteatr i Pałac na Wyspie. Następnie przejazd Traktem Królewskim w kierunku Starego Miasta (ul. Belwederska, Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście). Zwiedzanie Starego Miasta, w programie m.in: Kancelaria Premiera, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Katedra Św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, mury obronne, Pomnik Małego Powstańca, pomnik Jana Kilińskiego. Na Starym Mieście czas wolny z możliwością zakupu pamiatek. Następnie przejazd do Ogrodu Saskiegoz przepiękną XIX wieczną fontanną. Na zakończenie zwiedzania wjazd na taras widokowy w
Pałacu Kultury i Nauki, podziwianie panoramy miasta. Wieczorem przejazd na nocleg, obiadokolacja.

2.dzień: Śniadanie, przejazd do Centrum Nauki Kopernik. Całodzienny pobyt, zwiedzanie ekspozycji oraz uczestnictwo w lekcjach muzealnych. Wyjazd z Warszawy około godziny 17. Na trasie postój na ciepły posiłek (obiad). Powrót do Krakowa w późnych godzinach wieczornych.


Cena zawiera:

- Przejazd autokarem na trasie Kraków-Warszawa- Kraków
- zakwaterowanie : 1 nocleg w schronisku młodzieżowym w pokojach wieloosobowych
- wyżywienie: 1 x śniadanie, 2 x obiadokolacja
- opieke pilota na trasie przejazdu oraz na miejscu pobytu
- realizację programu zwiedzania


Cena nie zawiera:

- kosztów usługi p[rzewodnickiej oraz wjazdu na taras widokowy PKiN, koszt ok. 35 zł/os
- świadczeń nie wymienionych w ofercie


Ważne informacje:

Podana cena jest ceną orientacyjną. Ostateczne koszty kalkulowane są indywidualnie z grupą, po uzgodnieniu szczegółowego planu zwiedzania.


Warszawa (pełna nazwa formalna: miasto stołeczne Warszawa) stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad rzeką Wisłą.

Warszawa, położona szczęśliwie na przecięciu najważniejszych dróg handlowych środkowej Europy: północ-południe i wschód-zachód, niegdyś mała osada rybacka, dzięki Wiśle uzyskała rangę stolicy Polski
Tu mają swe siedziby główne instytucje państwowe: Sejm, Senat, Rząd, przedstawicielstwa zagraniczne, a w tym około 70 ambasad, siedziby ogólnokrajowych organizacji politycznych, zawodowych, gospodarczych, społecznych, artystycznych i religijnych.
Od wielu lat Warszawa utrzymuje uprzywilejowaną pozycję w polskiej nauce i kulturze, posiada bogato rozbudowane instytucje naukowe, liczne placówki kulturalne, siedziby głównych programów Radia i Telewizji, redakcje czołowych polskich czasopism. Tu realizowane są najważniejsze tradycyjne imprezy polskie o skali ogólnoeuropejskiej lub światowej

Centrum Nauki Kopernik to pierwsze w Polsce duże eksploratorium, czyli miejsce, gdzie każdy może sam odkrywać tajemnice natury albo po prostu się bawić.

Projekt i aranżacja Centrum Nauki Kopernik to unikat. Podobnej nie ma w żadnym centrum na świecie. Nauki humanistyczne i dzieła sztuki mieszają się tu z naukami ścisłymi, epoka kamienia łupanego z wiekiem internetu. Tu nauczymy się budować kopuły i mosty, poznamy zasady perspektywy, komputer napisze za nas wiersz i go wyrecytuje.

Centrum Nauki Kopernik zostało założone w 2005 roku. Jego główną ideą jest promowanie osiągnięć nauki i techniki w społeczeństwie. W tym nietypowym muzeum znajdziemy interaktywne wystawy stałe, laboratoria, w których dzieci powyżej 13 roku życia mogą przeprowadzać różne eksperymenty, a także planetarium, gdzie wyświetlane są filmy  dla dzieci i dorosłych.