Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Europa - Trzy Stolice

4 dni - wycieczka szkolna - Budapeszt, Wiedeń, Praga

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie: zwiedzanie Budapesztu, Wiednia i Pragi

 Program wycieczki:

1.dzień: Wyjazd z Krakowa o godzinie 6:00. Przejazd do Budapesztu - jednej z najważniejszych metropolii Europy Środkowej - około godz. 13-14. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie m.in. Wzgórze Zamkowe z Królewską Rezydencją, Kościołem Św. Macieja, Basztą Rybacką oraz starymi kamieniczkami Budy. Spacer po zabytkowymi uliczkami Starówki i wizyta na największym placu stolicy - Placu Bohaterów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2.dzień: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Wiednia. Około godz. 12:00 spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie miasta. W programie m.in. wyjazd na Kahlenberg - podziwianie panoramy Wiednia, kościół Św. Józefa, zwiedzanie Starego Miasta m.in. Katedra Św. Stefana, Zegar Figuralny oraz ulica Graben, czas wolny. Zwiedzanie Ringstrasse: Opera, Hofburg, Teatr dworski, Ratusz, Parlament. Przejazd do Schonbrunn - dawniej letniej rezydencji cesarskiej, zwiedzanie Sal Cesarskich (audioguide) i spacer po ogrodach, m.in. Palmiarnia, Ogród Różany, Fontanna Neptuna, Glorietta - czas wolny. Przejazd do hotelu w Czechach, obiadokolacja, nocleg.

3.dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Pragi około godz. 12. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie. W programie najważniejsze atrakcje miasta, m.in.: Klasztor Strażowski, Pogorzelec, Loretta, Plac Hradczański, Zamek Praski ( dziedzińce i wieże Katedry Św. Wita ), Ogrody Wallensteina, Plac Mało strański, Koś. M.B. Zwycięskiej. Na zakończenie zwiedzania czas wolny z możliwością zakupu pamiątek. W późnych godzinach popołudniowych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4.dzień: Śniadanie, wykwaterowanie, spacer po stolicy czeskiej z pilotem. W programie zwiedzanie m.in.: Dworzec Główny, Opera, Plac Wacława, Lucerna, Ogróg Franciszkanów, Koś. M.B. Śnieżnej, Brama Prochowa, Miejski Dom Reprezentacyjny, Rynek Starego Miasta i okolice, Most Karola. Około godz. 14 wyjazd z Pragi. Przejazd przez Czechy do Polski. Po drodze postój z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku. Powrót do Krakowa w godzinach późnowieczornych.


Cena zawiera:

- Przejazd autokarem klasy LUX,
- Zakwaterowanie 3 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją
- Opiekę pilota na trasie przejazdu oraz podczas pobytu,
- Ubezpieczenie KL, NNW, BP
- Program wyjazdu


Cena nie zawiera:

- Świadczeń nie wymienionych w ofercie
- Kosztów dodatkowych: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opiekę lokalnych przewodników ( Budapeszt, Wiedeń, Praga - 1 dzień) ok. 25 €/os, 250 KC/os
- posiłków tranzytowych


Ważne informacje:

Podane ceny są cenami orientacyjnymi (kalkulowanymi przy grupie autokarowej 44+3 opiekunów). Ostateczne koszty ustalane są indywidualnie z grupą w zależności od programu zwiedzania.


Praga

Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Co roku miasto gości ponad 4 mln osób (głównie Brytyjczyków i Niemców). Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu.

Wiedeń

Wiedeń - stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno - wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy. Wiedeń jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jest siedzibą austriackich urzędów centralnych (w tym parlamentu, prezydenta i rządu), związków wyznaniowych działających na terenie Austrii, a także licznych przedsiębiorstw, stowarzyszeń, organizacji i uczelni wyższych. Vienna International Centre jest jednym z czterech kompleksów, w których ulokowane są instytucje Organizacji Narodów Zjednoczonych. Miasto stanowi najważniejszy w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy, posiada również międzynarodowy port lotniczy i sieć metra.

Budapeszt

Budapeszt, stolica Węgier, położona nad Dunajem, na skraju Wielkiej Niziny Węgierskiej. 1,8 mln mieszkańców (1997). Gospodarcze, handlowe i kulturalne centrum kraju. Siedziba władz centralnych, parlamentu.

Budapeszt powstał z 2 oddzielnych miast: Budy i Pesztu, na miejsce starej Budy; w starożytności rzymskie - Aquincum. Od 1242 Buda była stolicą Węgier, od 1350 - stałą rezydencją królów węgierskich, natomiast Peszt - ośrodkiem rzemieślniczo-handlowym. Oba miasta po klęsce pod Mochaczem zostały opanowane przez Turków, którzy utrzymali je do 1686. W XVIII w. znalazły się pod panowaniem Habsburgów.W 1767 miasta połączył je pierwszy most. W 1872 połączono Budę i Peszt w jedno miasto - Budapeszt. Od 1867 stolica Królestwa Węgier w ramach Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Cesarze Austrii byli równocześnie królami Węgier już od śmierci Ludwika Jagiellończyka (1526). Po I wojnie światowej, w 1918, został stolicą niepodległych Węgier.