Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Sycylia - Katania

Kemping Europeo** - obóz młodzieżowy

Symbol Termin Cena Uwagi
SO-01 od 24-06-2018 do 05-07-2018 1899.00 zł Zapytaj SPRZEDANE
SO-02 od 01-07-2018 do 12-07-2018 1950.00 zł Zapytaj SPRZEDANE

W programie: zwiedzanie Rzymu, Katanii oraz rejs statkiem i zwiedzanie Wenecji!!!    

SYCYLIA - słoneczna wyspa jest pełna kontrastów: typowo śródziemnomorska roślinność, kwitnące gaje pomarańczowe, cytrynowe i oliwne w pasie przybrzeżnym oraz pustynny, dziki krajobraz wewnątrz wyspy. Większą część Sycylii zajmują wyżyny i góry, nad którymi dominuje masyw Etny, jednego z największych wulkanów na świecie.

ZAKWATEROWANIE: 
Kemping Europeo** położony jest w gaju eukaliptusowym 6 km od centrum Katanii, bezpośrednio przy piaszczystej plaży, na powierzchni około 6 ha. Zakwaterowanie w drewnianych domkach 4-6 osobowych z łazienkami (łóżka piętrowe). Na terenie kempingu znajdują się: restauracja z małym sklepem spożywczym, dwa bary, pizzeria, mały basen (płatny dodatkowo), miejsce na dyskotekę a także boisko do siatkówki plażowej.Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.


PROGRAM IMPREZY:
1 dzień: wyjazd z Krakowa o godz. 16.00 (pozostałe miasta wg rozkładu jazdy). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
2 dzień: przyjazd do Wenecji około godz 8. Na powitanie baśń na jawie, czyli rejs statkiem po lagunach Wenecji, miasta położonego na 118 wyspach. Proponujemy wizytę na placu św. Marka, zobaczenie pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka i słynnego Mostu Westchnień wraz z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć w „mieście zakochanych”. Wyjazd z Wenecji w godzinach wieczornych. Dalsza podróż przez Włochy.
3 dzień: przyjazd na kemping w Katanii na Sycylii w godzinach popołudniowych, obiad, zakwaterowanie w domkach, wieczorem kolacja i nocleg.
4-9 dzień: wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe, wycieczka do Katanii:  najważniejszego miasta wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. 
Zapraszamy do skorzystania z wielu atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych !!! 
10 dzień: wykwaterowanie przed śniadaniem, po śniadaniu wyjazd z kempingu. Przejazd na nocleg w okolice Salerno lub Rzymu (możliwość wykupienia kolacji - ok. 5-10 E)
11 dzień: po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Przyjazd do stolicy Włoch około godz. 12. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.
12 dzień: przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych, pozostałe miejscowości wg rozkładu jazdy.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
Etna + Taormina - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego (bilet około 8 Euro - dorośli), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (35 Euro)

Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno
z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy. (30 Euro)

 Wyspy Liparyjskie - przejazd autokarem do miasta Milazzo, a następnie przeprawa promowa na wyspę Vulcano. Wyjście na zbocze krateru górującego nad wyspą wulkanu (wstęp ok. 3 Euro). Możliwość kąpieli w gorącym gejzerze lub w leczniczym, błotnistym jeziorku siarkowym (wstęp 2 Euro, prysznic 1 Euro)  - 50 E młodzież, 60 E dorośli + bilety wstępu                                                                                           

Wycieczki organizowane przy min. 35 uczestnikach.                                                                                  Czas trwania: Etna + Taormina, Wyspy Liparyjskie (całodniowe), Syrakuzy (ok. 5-6 h)


CENA ZAWIERA:
*
Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video, barek)
* Zakwaterowani
e - 7 noclegów w domkach 4-6 osobowych na kempingu
* Nocleg tranzytowy
ze śniadaniem kontynentalnym w hotelu** w okolicach Salerno lub Rzymu
* Wyżywienie
: 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant na drogę powrotną (2 bułki z wędliną/serem, baton/ciastko, owoc, 1,5 l wody mineralnej)
* Ubezpieczenie Signal Iduna : KL
do 10 000 Euro, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN.
* Opiekę:
pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu, wychowawców, miejscowego ratownika, miejscowej opieki medycznej
* Program pobytu:
zwiedzanie Katanii, Wenecji oraz Rzymu,                                                                               Składkę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego                                                                                          Podatek VAT


CENA NIE ZAWIERA:
* Obowiązkowej opłaty (50 Euro) za przejazd statkiem i przewodnika w Wenecji, przejazd środkami komunikacji miejskiej i przewodnika w Rzymie
* opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii (jeśli zostanie wprowadzona, osoby powyzej 14 lat) oraz za nocleg trnzytowy 
* Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
* Świadczeń nie wymienionych w ofercie.


WAŻNE INFORMACJE:
* pierwszym posiłkiem jest obiad w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu plus śniadanie kontynentalne w hotelu tranzytowym
*wymagana jest kwota 50 Euro - na statek i przewodnika w Wenecji, przewodnika, słuchawki i bilety komunikacji miejskiej po Rzymie
*wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego na wycieczkę na Etnę
*sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro, 250 CZK, 10 Euro na wyżywienie w drodze powrotnej
* uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy
* na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autobusie w dniu wyjazdu

 

MIASTO

MIEJSCE WYJAZDU

SYCYLIA

DOPŁATA

WYJAZD

POWRÓT

Bielsko-Biała

Zatoka Dworca PKS (dolna płyta), naprzeciw BP

18:30

17:30

-

Częstochowa

Mc Donald’s, róg al. Jana Pawła II i ul. WP (kierunek Katowice)

15:15

20:30

70

Katowice

Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej)

17:00

19:00

-

Kielce

Mc Donald’s, ul. Żytnia

13:00

22:30

70

Kraków

ul. Reymonta, Stadion Wisły

16:00

20:00

-

Łódź

Dw PKP Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy

13:00

23:00

100

Opole

Supermarket Biedronka, ul. 1 Maja

15:00

21:00

80

Piotrków Tryb.

Mc Donald’s, trasa E75

13:50

22:00

90

Radom

Mc Donald’s, stacja STATOIL, trasa E77

11:15

23:50

100

Rzeszów

ROSiR ul. Pułaskiego

11:45

23:30

90

Tarnów

ul. Kościuszki, vis a vis Hotelu Tarnovia

14:00

22:00

70

Warszawa

PKiN parking przy Kinotece (od al. Jerozolimskich)

10:30

01:30*

110

Wrocław

CH Bielany, Mc Donald's

13:15

23:00

90

* przyjazd następnego dnia po zakończeniu imprezy
Przejazdy antenowe są realizowane przy min. 8 uczestnikach, potwierdzane na 7 dni przed wyjazdem.
Antenki mogą być realizowane pociągiem, autobusem liniowym, mikrobusem lub autokarem trasy turystycznej.

Sycylia - słoneczna wyspa jest pełna kontrastów: typowo śródziemnomorska roślinność, kwitnące gaje pomarańczowe, cytrynowe i oliwne w pasie przybrzeżnym oraz pustynny, dziki krajobraz wewnątrz wyspy. Większą część Sycylii zajmują wyżyny i góry, nad którymi dominuje masyw Etny, jednego z największych wulkanów na świecie.

Wybrzeże Sycylii liczy ponad 3 tys. km. Można spotkać tu malownicze urwiste skały, schodzące pionowo do morza, a także złote, piaszczyste plaże z bajkowymi zatokami. Zawsze niebieskie niebo, wspaniałe sycylijskie słońce i cudowny klimat sprawiają, że sezon turystyczny trwa tu praktycznie cały rok. Dla miłośników historii i zabytków Sycylia jest otwartą szkatułką z klejnotami nagromadzonymi przez pokolenia. W architekturze miast widać wpływy arabskie, normańskie, elementy secesji i baroku.

Na Sycylii nawet kuchnia jest sztuką. Wspaniałe, dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, a także obfitość ryb i owoców morza to podstawa finezyjnej śródziemnomorskiej kuchni.

Tradycyjnie proponujemy wypoczynek na wschodnim wybrzeżu, w okolicy. Katanii.

Katania to spore, bo liczące 340 tysięcy mieszkańców  miasto leżące u stóp budzącej strach i podziw Etny. Katania powstała ponad 2700 lat temu jako kolonia grecka. Do naszych czasów zachowały się liczne ślady różnych kultur - rzymskiej, arabskiej czy też normandzkiej. Trzeba pamiętać, że nieposkromiona Etna nie szczędziła miastu kataklizmów, ale mimo licznych erupcji, pożarów i trzęsień ziemi Katania nie straciła najważniejszych zabytków. Sporą ich część znajdziesz w jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza DuomoWśród wielu wrażeń z pewnością nie można zpomnieć tego, jakie wywierają na turystach mieszkańcy Katanii - ludzie niezwykle gościnni, ceniący tradycję i entuzjastycznie kultywujący sycylijskie święta.