Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Sycylia - Messyna

Oazi Azzurra Village -obóz młodzieżowy

Symbol Termin Cena Uwagi
SMO-01 od 01-07-2022 do 12-07-2022 2750.00 zł Zapytaj SPRZEDANE

W programie: Zwiedzanie Messyny, Pompei i Rzymu oraz rejs statkiem i zwiedzanie Wenecji!!

Zakwaterowanie:
Kompleks Wypoczynkowy OASI AZZURRA VILLAGE, położony w San Saba, nadmorskiej miejscowości na Wybrzeżu Tyrreńskim, ok. 20 km od Messyny. Obiekt usytuowany przy piaszczystej plaży (przejście przez uliczkę). Zakwaterowanie w apartamentach z klimatyzacją: MONO dla 5 osób – przestronny pokój dzienny z 3 łóżkami  + łóżko wysuwane i łóżko na piętrze, aneks kuchenny z lodówką, łazienka; BILO dla 5 osób – sypialnia z dwoma łóżkami, pokój dzienny z pojedynczym łóżkiem, łóżkiem wysuwanym i łóżkiem na piętrze, aneks kuchenny z lodówką, łazienka; TRILO dla 6/7 – osób – dwie sypialnie z dwoma łóżkami( w niektórych, w jednej z sypialni łóżko piętrowe), pokój dzienny z pojedynczym łóżkiem, łóżkiem wysuwanym i łóżkiem na piętrze, aneks kuchenny z lodówką, łazienka.  Większość apartamentów posiada taras lub balkon z przepięknym widokiem na Wyspy Liparyjskie. W obiekcie znajduje się recepcja, sala TV, dyskoteka, basen, siłownia, taras słoneczny, bar, restauracja, pizzeria, lodziarnia, pub, supermarket. WIFI bezpłatne przy recepcji. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.


Program imprezy:

 1 dzień: wyjazd z Krakowa o godzinie 16-tej (inne miasta wg. rozkładu jazdy). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

 2 dzień: przyjazd do Wenecji  około 8.00.

Na powitanie baśń na jawie, czyli rejs statkiem po lagunach Wenecji, miasta położonego na 118 wyspach. Proponujemy wizytę na placu św. Marka, zobaczenie pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka i słynnego Mostu Westchnień wraz z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć w „mieście zakochanych”. Wyjazd z Wenecji w godzinach wieczornych. Dalsza podróż przez Włochy.

 3 dzień: przyjazd do ośrodka na Sycylii w godzinach przedpołudniowych, lunch, odpoczynek po podróży, zakwaterowanie od ok. 16, wieczorem kolacja i nocleg.

 3-9 dzień: wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe, wycieczka do Messynyi Taorminy, udział w wycieczkach fakultatywnych.

  Messyna + Taormina – przejazd do Messny: to „Brama Sycylii” i jedno z jej największych, portowych miast. Spacer po centrum: odwiedzimy Piazza Duomo z Katedrą i Wieżą z największym na świecie zegarem astronomicznym oraz figurami wprawianymi w ruch każdego dnia w południe, XVI-wieczna Fontanna d’Oriona. Następnie przejazd do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego (bilet około 10 Euro - dorośli), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia.

Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych !!! 

 10 dzień: wykwaterowanie przed śniadaniem, wyjazd z ośrodka we wczesnych godzinach rannych. Przyjazd do POmpei – zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e. Przejazd na nocleg w okolicach Neapolu.

 11 dzień: po śniadaniu kontynentalnym wyjazd do Rzymu. Przyjazd do stolicy Włoch około godz. 10. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, spacer po Rzymie (z zewnątrz): Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum, Koloseum. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 12 dzień: przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa około godz.18 (pozostałe miasta wg rozkładu jazdy).


 Wycieczki fakultatywne - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:

 Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii drugiego co do wielkości miasta Sycylii. Spacer po mieście: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (35 Euro)

 Wyspy Liparyjskie - przejazd autokarem do miasta Milazzo, a następnie przeprawa promowa na wyspę Vulcano. Wyjście na zbocze krateru górującego nad wyspą wulkanu. Możliwość kąpieli w gorącym gejzerze lub w leczniczym, błotnistym jeziorku siarkowym (wstęp 2 Euro, prysznic 1 Euro), czarna plaża wulkaniczna (55 Euro)

 Wycieczki organizowane przy min. 35 uczestnikach. 


Cena zawiera:
* Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video, barek)
* Zakwaterowani
e - 7 noclegów w ośrodku Oasi Azurra Village
* Nocleg tranzytowy
ze śniadaniem kontynentalnym i obiadokolacją w hotelu** w okolicach Neapolu
* Wyżywienie
: 3 posiłki dziennie: śniadanie wzmocnione, ciepły lunch, kolacja dwudaniowa, woda do kolacji(kuchnia włoska)
* Ubezpieczenie Signal Iduna : KL
do 30 000 Euro, NNW do 15 000 PLN, bagaż do 1000 PLN
* Opiekę:
pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu, wychowawców (dotyczy obozu), ratownika, miejscowej opieki medycznej
* Program pobytu: 
zwiedzanie Wenecji, Messyny, Pompei oraz Rzymu
* Podatek VAT

Cena nie zawiera:
* Obowiązkowej opłaty: 70 E(zbieranej w autokarze) za statek, słuchawki i przewodnika w Wenecji, prom na Sycylię, przejazd środkami komunikacji miejskiej i przewodnika i słuchawki w Pompejach i Rzymie , obiadokolację w hotelu tranzytowym
* Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii: 10 Euro (obowiązkowa, dla osób powyżej 16 roku życia)
*Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, strefa archeologiczna w POmpejacxh : 2 Euro osoby w wieku 18-24 lat powyżej 16 Euro dorośli
*możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji: 5,43% wartości imprezy lub rezygnacji i przerwania podróży 8,05% (do 7 dni od podpisania umowy / wpłaty zaliczki), KL podczas trwania imprezy rozszerzone o choroby przewlekłe: 120 zł
* Świadczeń nie wymienionych w ofercie.


Ważne informacje:
* wymagana jest kaucja zwrotna 20 E/os – apartamenty i aneksy kuchenne należy zostawić posprzątane!

* pierwszym posiłkiem jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu plus obiadokolacja i śniadanie w hotelu tranzytowym
* wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego na wycieczkę na Etnę
* sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro, 250 CZK, 8 Euro na wyżywienie w drodze powrotnej
* uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy
* na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych
* adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autobusie w dniu wyjazdu


 

UWAGA: do wyjazdu na imprezę zagraniczną może być wymagany ważny Unijny Certyfikat COVID lub negatywny wynik testu PCR lub antygenowego (w zależności od kraju docelowego). Koszt wykonania testu Klient jest zobowiązany pokryć we własnym zakresie.

Aktualne informacje dla podróżujących  dostępne na stronie:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

 

 

  

SYCYLIA - największa i najbardziej zaludniona wyspa Morza Śródziemnego, o ciepłym i słonecznym klimacie. Morza: Śródziemne, Tyreńskie i Jońskie, które oblewają wyspę, tworzą 1500 km linii brzegowej, urozmaiconej wieloma wyspami, piaszczystymi plażami i zatoczkami. W cieniu majestatycznej Etny będziemy mieli okazję poznać zabytki kultury Greków i Rzymian (Taormina i Syrakuzy), a w czasie wycieczek na wulkany (Etna, Wyspy Liparyjskie) zaglądnąć do „wnętrza Ziemi”. Leżąca nieopodal ośrodka Messyna  pozwoli nam poznać życie współczesnych Sycylijczyków.

Messyna (stosuje się też pisownię Mesyna) – to trzecie pod względem liczby mieszkańców (ok. 250 tys.) miasto na Sycylii, w północno-wschodniej części wyspy, nad Cieśniną Messyńską, połączone komunikacją promową z Półwyspem Apenińskim (główne linie łączą Messynę z Villa San Giovanni i Reggio di Calabria). Ważny port wojskowy i handlowy. Dla większości turystów miejsce, w którym zaczynają zwiedzanie Sycylii. Tuż obok miasta przebiega autostrada A20 (zjazd Messina-Boccetta), biegnąca z Messyny na zachód w kierunku Palermo , a na południe w kierunku Katanii. Warto pamiętać, że miasto było prawie całkowicie zniszczone przez katastrofalne trzęsienie ziemi z epicentrum w Cieśninie Messyńskiej (fale tsunami osiągały wysokość 12 metrów, zniszczenia dotknęły wówczas również leżące po przeciwnej stronie cieśniny Reggio di Calabria), jakie miało miejsce 28 grudnia 1908 roku; niektóre źródła szacują liczbę ofiar na ponad 100 tys. Obecny plan urbanistyczny i architektura miasta, a także asortyment wartych zobaczenia zabytków niemal w całości są wynikiem odbudowy podjętej natychmiast po kataklizmie.