Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Sycylia - Messyna

Oazi Azzurra Village -obóz młodzieżowy

Symbol Termin Cena Uwagi
SMO-01 od 24-06-2019 do 05-07-2019 2160.00 zł Zapytaj SPRZEDANE

W programie: Zwiedzanie Taorminy,Messyny, Herkulanum i Rzymu oraz całodniowa zabawa w parku wodnym Aquafan w Riccione!!

Zakwaterowanie:
Kompleks Wypoczynkowy OASI AZZURRA VILLAGE, położony w San Saba, nadmorskiej miejscowości na Wybrzeżu Tyrreńskim, ok. 20 km od Messyny. Obiekt usytuowany przy piaszczystej plaży (przejście przez uliczkę). Zakwaterowanie w apartamentach z klimatyzacją: MONO dla 5 osób – przestronny pokój dzienny z 3 łóżkami  + łóżko wysuwane i łóżko na piętrze, aneks kuchenny z lodówką, łazienka; BILO dla 5 osób – sypialnia z dwoma łóżkami, pokój dzienny z pojedynczym łóżkiem, łóżkiem wysuwanym i łóżkiem na piętrze, aneks kuchenny z lodówką, łazienka; TRILO dla 6/7 – osób – dwie sypialnie z dwoma łóżkami( w niektórych, w jednej z sypialni łóżko piętrowe), pokój dzienny z pojedynczym łóżkiem, łóżkiem wysuwanym i łóżkiem na piętrze, aneks kuchenny z lodówką, łazienka.  Większość apartamentów posiada taras lub balkon z przepięknym widokiem na Wyspy Liparyjskie. W obiekcie znajduje się recepcja, sala TV, dyskoteka, basen, siłownia, taras słoneczny, bar, restauracja, pizzeria, lodziarnia, pub, supermarket, kiosk, bazar. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.


Program imprezy:

 1 dzień: wyjazd z Krakowa o godzinie 16-tej (inne miasta wg. rozkładu jazdy). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

 2 dzień: przyjazd do Riccione około 10.00. Zabawa w jednym z największych parków wodnych w Europie - Aquafan. Jego powierzchnia to ponad 100 tys. m2, w tym aż 3 km to zjeżdżalnie i 5 dużych, ogrzewanych basenów ze zjeżdżalniami: baseny ze sztuczną falą, zjeżdżalnie Kamikadze, pontony, river run, Twist i ekstremalna rzeka i wiele innych atrakcji, basen z hydromasażem i kaskadą, basen z pianką i plac do koszykówki, restauracje, lodziarnie, sklepiki. Wyjazd z Riccione w godzinach wieczornych. Dalsza podróż przez Włochy.

 3 dzień: przyjazd do ośrodka na Sycylii w godzinach przedpołudniowych, lunch, odpoczynek po podróży, zakwaterowanie od ok. 16, wieczorem kolacja i nocleg.

 3-9 dzień: wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe, wycieczka do Messynyi Taorminy, udział w wycieczkach fakultatywnych.

  Messyna + Taormina – przejazd do Messny: to „Brama Sycylii” i jedno z jej największych, portowych miast. Spacer po centrum: odwiedzimy Piazza Duomo z Katedrą i Wieżą z największym na świecie zegarem astronomicznym oraz figurami wprawianymi w ruch każdego dnia w południe, XVI-wieczna Fontanna d’Oriona. Następnie przejazd do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego (bilet około 10 Euro - dorośli), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia.

Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych !!! 

 10 dzień: wykwaterowanie przed śniadaniem, wyjazd z ośrodka we wczesnych godzinach rannych. Przyjazd do Herkulanum – zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e. Przejazd na nocleg w okolicach Neapolu.

 11 dzień: po śniadaniu kontynentalnym wyjazd do Rzymu. Przyjazd do stolicy Włoch około godz. 10. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, spacer po Rzymie (z zewnątrz): Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum, Koloseum. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 12 dzień: przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa około godz.18 (pozostałe miasta wg rozkładu jazdy).


 Wycieczki fakultatywne - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:

 Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii drugiego co do wielkości miasta Sycylii. Spacer po mieście: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (30 Euro)

 Wyspy Liparyjskie - przejazd autokarem do miasta Milazzo, a następnie przeprawa promowa na wyspę Vulcano. Wyjście na zbocze krateru górującego nad wyspą wulkanu. Możliwość kąpieli w gorącym gejzerze lub w leczniczym, błotnistym jeziorku siarkowym (wstęp 2 Euro, prysznic 1 Euro), czarna plaża wulkaniczna (55 Euro)

 Wycieczki organizowane przy min. 35 uczestnikach. 


Cena zawiera:
* Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video, barek)
* Zakwaterowani
e - 7 noclegów w ośrodku Oasi Azurra Village
* Nocleg tranzytowy
ze śniadaniem kontynentalnym i obiadokolacją w hotelu** w okolicach Neapolu
* Wyżywienie
: 3 posiłki dziennie: śniadanie wzmocnione, ciepły lunch, kolacja dwudaniowa, woda do kolacji(kuchnia włoska
* Ubezpieczenie Signal Iduna : KL
do 10 000 Euro, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN
* Opiekę:
pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu, wychowawców (dotyczy obozu), ratownika, miejscowej opieki medycznej
* Program pobytu: 
zwiedzanie Wenecji, Messyny, Pompei oraz Rzymu
* Podatek VAT

Cena nie zawiera:
* Obowiązkowej opłaty: 55 E(zbieranej w autokarze) za bilet wstępu do parku wodnego Aquafan, prom na Sycylię, przejazd środkami komunikacji miejskiej i przewodnika w Herkulanum i Rzymie, obiadokolację w hotelu tranzytowym
* Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii: 10 Euro (obowiązkowa, dla osób powyżej 16 roku życia)
*Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, strefa archeologiczna w Herkulanum: 11 Euro dorośli
*możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji: 3,62% wartości imprezy (do 7 dni od podpisania umowy / wpłaty zaliczki), KL podczas trwania imprezy rozszerzone o choroby przewlekłe: 120 zł
* Świadczeń nie wymienionych w ofercie.


Ważne informacje:
* trzeba zabrać ze sobą bieliznę pościelową (możliwość wypożyczenia na miejscu – 10 E)

* wymagana jest kaucja zwrotna 20 E/os – apartamenty i aneksy kuchenne należy zostawić posprzątane!

* pierwszym posiłkiem jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu plus obiadokolacja i śniadanie w hotelu tranzytowym
* wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego na wycieczkę na Etnę
* sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro, 250 CZK, 8 Euro na wyżywienie w drodze powrotnej
* uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy
* na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych
* adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autobusie w dniu wyjazdu


 

 

 

MIASTO

MIEJSCE WYJAZDU

SYCYLIA

DOPŁATA

WYJAZD

POWRÓT

Bielsko-Biała

Zatoka Dworca PKS (dolna płyta), naprzeciw BP

18:30

17:30

-

Częstochowa

Mc Donald’s, róg al. Jana Pawła II i ul. WP (kierunek Katowice)

15:15

20:30

70

Katowice

Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej)

17:00

19:00

-

Kielce

Mc Donald’s, ul. Żytnia

13:00

22:30

70

Kraków

ul. Reymonta, Stadion Wisły

16:00

20:00

-

Łódź

Dw PKP Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy

13:00

23:00

100

Opole

Supermarket Biedronka, ul. 1 Maja

15:00

21:00

80

Piotrków Tryb.

Mc Donald’s, ul. Słowackiego (centrum)

13:50

22:00

90

Radom

Mc Donald’s, stacja STATOIL, trasa E77

11:15

23:50

100

Rzeszów

ROSiR ul. Pułaskiego

11:45

23:30

90

Tarnów

ul. Kościuszki, vis a vis Hotelu Tarnovia

14:00

22:00

70

Warszawa

PKiN od ul. Emilii Plater

10:30

01:30*

120

Wrocław

CH Bielany, Mc Donald's

13:15

23:00

90

 Przejazdy antenowe są realizowane przy min. 6 uczestnikach, potwierdzane na 7 dni przed wyjazdem.
Antenki mogą być realizowane pociągiem, autobusem liniowym, mikrobusem lub autokarem trasy turystycznej.

SYCYLIA - największa i najbardziej zaludniona wyspa Morza Śródziemnego, o ciepłym i słonecznym klimacie. Morza: Śródziemne, Tyreńskie i Jońskie, które oblewają wyspę, tworzą 1500 km linii brzegowej, urozmaiconej wieloma wyspami, piaszczystymi plażami i zatoczkami. W cieniu majestatycznej Etny będziemy mieli okazję poznać zabytki kultury Greków i Rzymian (Taormina i Syrakuzy), a w czasie wycieczek na wulkany (Etna, Wyspy Liparyjskie) zaglądnąć do „wnętrza Ziemi”. Leżąca nieopodal ośrodka Messyna  pozwoli nam poznać życie współczesnych Sycylijczyków.

Messyna (stosuje się też pisownię Mesyna) – to trzecie pod względem liczby mieszkańców (ok. 250 tys.) miasto na Sycylii, w północno-wschodniej części wyspy, nad Cieśniną Messyńską, połączone komunikacją promową z Półwyspem Apenińskim (główne linie łączą Messynę z Villa San Giovanni i Reggio di Calabria). Ważny port wojskowy i handlowy. Dla większości turystów miejsce, w którym zaczynają zwiedzanie Sycylii. Tuż obok miasta przebiega autostrada A20 (zjazd Messina-Boccetta), biegnąca z Messyny na zachód w kierunku Palermo , a na południe w kierunku Katanii. Warto pamiętać, że miasto było prawie całkowicie zniszczone przez katastrofalne trzęsienie ziemi z epicentrum w Cieśninie Messyńskiej (fale tsunami osiągały wysokość 12 metrów, zniszczenia dotknęły wówczas również leżące po przeciwnej stronie cieśniny Reggio di Calabria), jakie miało miejsce 28 grudnia 1908 roku; niektóre źródła szacują liczbę ofiar na ponad 100 tys. Obecny plan urbanistyczny i architektura miasta, a także asortyment wartych zobaczenia zabytków niemal w całości są wynikiem odbudowy podjętej natychmiast po kataklizmie.