Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Sycylia - Giardini Naxos

Villaggio Alcantara*** - obóz młodzieżowy

Symbol Termin Cena Uwagi
SCO-01 od 13-07-2016 do 24-07-2016 2099.00 zł Zapytaj OSTATNIE MIEJSCA

SYCYLIA jest uważana za most łączący Europę z Afryką. W dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Do dzisiejszych czasów zachowało się wiele wspaniałych pozostałości różnych cywilizacji: greckiej, rzymskiej, bizantyjskiej, normandzkiej…Perełka Morza Śródziemnego, miejsce „gdzie morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni, a żyzna, wulkaniczna gleba w okolicach Etny sprzyja rozwojowi bujnej roślinności.


ZAKWATEROWANIE: 
Wioska Turystyczna Villaggio Alcantara*** - www.villaggioalkantara.it - kompleks hotelowy położony wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek składa się z ośmiu 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3 - 4 osobowych pokojach (możliwe łóżka piętrowe) lub w 4 – 5 osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją. Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: 2 baseny, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV.

Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: 2 baseny, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV.
Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.


WYŻYWIENIE  - Na Sycylii 3 posiłki dziennie; wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną.
Obiadokolacja i śniadanie w Brnie oraz Rzymie.


 TRANSPORT - autokar  o podwyższonym standardzie, wyposażony w WC, DVD, barek. Wyjazd z Gdańska w godzinach wczesno porannych, powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA!  Możliwość wyjazdu z miast antenowych.


PROGRAM IMPREZY:
1 dzień:Wyjazd z Gdańska w godzinach wczesno porannych. Przejazd do Czech. Obiadokolacja i nocleg w Czechach.
2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Wiednia, zwiedzanie z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego Wiednia, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn - letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym (Dla chętnych wejście do pałacu - cena biletu we własnym zakresie około 12 euro). Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). Nocny przejazd do Rzymu.
3 dzień: Śnidanie w formie piknikowej. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Zakwaterowanie w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień: Po śniadaniu wyjazd w stronę Sycylii, po drodze odwiedzimy Pompeje - ruiny starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e.. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 euro, nieobowiązkowo). Przejazd nocny na Sycylię.
5 dzień
:
Śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.
6-9 dzień: Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe, wycieczka do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet około 10 Euro), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
10 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, lunch-basket + zabranie prowiantu, wyjazd w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd w kierunku jeziora Garda we Włoszech;
11 dzień: Dojazd do Gardalandu. Wspaniała zabawa nad jeziorem Garda w Parku Rozrywki GARDALAND - Największą z atrakcji parku jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado. W najszybszym momencie rozwija ona prędkość 80 km/h,  (bilet dodatkowo płatny  około 25-27 Є). Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 euro, nieobowiązkowo). W godzinach wieczornych wyjazd do Polski, przejazd przez Austrię i Czechy.
12 dzień:
Przyjazd do Gdańska w godzinach wieczornych.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (30 Euro)
Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy. (30 Euro)
Wycieczki organizowane przy min. 35 uczestnikach.

Czas trwania: Etna + Katania (całodniowa), Syrakuzy (ok. 5-6h)


CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video, barek) na trasie Kielce-Sycylia-Kielce
 • Zakwaterowanie - 5 noclegów – wioska turystyczna Villaggio Alkantara***
 • 2x Nocleg tranzytowy ze śniadaniem kontynentalnym w hotelu**/*** w okolicach  Rzymu
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja (kuchnia włoska)
 • Ubezpieczenie: Koszty Leczenia w podróży zagranicznej do 10.000 euro, Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków do 2000 euro oraz bagaż do 200 euro (AXA).
 • Opiekę: pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu, wychowawców, miejscowego ratownika, miejscowej opieki medycznej
 • Program pobytu: zwiedzanie Wenecji, Taorminy oraz Rzymu
 • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

 • Obowiązkowej opłaty 68 € za przewodnika i przejazd komunikacją miejską po Wiedniu, przewodnika i słuchawki w Pompejach, przejazd środkami komunikacji miejskiej i przewodnika i słuchawki w Rzymie, za bilet wstępu do Parku Gardaland, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, świadczeń nie wymienionych w ofercie.
 • Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii – 3,5 E/os (osoby powyżej 14 lat)
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

*cena opłaty klimatycznej może ulec zmianie w 2017r. Aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej.


WAŻNE INFORMACJE:

 • wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego na wycieczkę na Etnę
 • sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro, 10-15 Euro na wyżywienie w drodze powrotnej
 • uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy
 • na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnychMIASTO

MIEJSCE WYJAZDU

SYCYLIA

DOPŁATA

WYJAZD

POWRÓT

Bielsko-Biała

Zatoka Dworca PKS (dolna płyta), naprzeciw BP

18:30

17:30

-

Częstochowa

Mc Donald’s, róg al. Jana Pawła II i ul. WP (kierunek Katowice)

15:15

20:30

70

Katowice

Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej)

17:00

19:00

-

Kielce

Mc Donald’s, ul. Żytnia

13:00

22:30

70

Kraków

ul. Reymonta, Stadion Wisły

16:00

20:00

-

Łódź

Dw PKP Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy

13:00

23:00

100

Opole

Supermarket Biedronka, ul. 1 Maja

15:00

21:00

80

Piotrków Tryb.

Mc Donald’s, trasa E75

13:50

22:00

90

Radom

Mc Donald’s, stacja STATOIL, trasa E77

11:15

23:50

100

Rzeszów

ROSiR ul. Pułaskiego

11:45

23:30

90

Tarnów

ul. Kościuszki, vis a vis Hotelu Tarnovia

14:00

22:00

70

Warszawa

PKiN parking przy Kinotece (od al. Jerozolimskich)

10:30

01:30*

110

Wrocław

CH Bielany, Mc Donald's

13:15

23:00

90

Przejazdy antenowe są realizowane przy min. 8 uczestnikach, potwierdzane na 7 dni przed wyjazdem.
Antenki mogą być realizowane pociągiem, autobusem liniowym, mikrobusem lub autokarem trasy turystycznej.

Sycylia - słoneczna wyspa jest pełna kontrastów: typowo śródziemnomorska roślinność, kwitnące gaje pomarańczowe, cytrynowe i oliwne w pasie przybrzeżnym oraz pustynny, dziki krajobraz wewnątrz wyspy. Większą część Sycylii zajmują wyżyny i góry, nad którymi dominuje masyw Etny, jednego z największych wulkanów na świecie.

Wybrzeże Sycylii liczy ponad 3 tys. km. Można spotkać tu malownicze urwiste skały, schodzące pionowo do morza, a także złote, piaszczyste plaże z bajkowymi zatokami. Zawsze niebieskie niebo, wspaniałe sycylijskie słońce i cudowny klimat sprawiają, że sezon turystyczny trwa tu praktycznie cały rok. Dla miłośników historii i zabytków Sycylia jest otwartą szkatułką z klejnotami nagromadzonymi przez pokolenia. W architekturze miast widać wpływy arabskie, normańskie, elementy secesji i baroku.

Na Sycylii nawet kuchnia jest sztuką. Wspaniałe, dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, a także obfitość ryb i owoców morza to podstawa finezyjnej śródziemnomorskiej kuchni.

Tradycyjnie proponujemy wypoczynek na wschodnim wybrzeżu, w okolicy. Katanii.