Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Sardynia

Kemping Sos Flores *** - wczasy i obóz młodzieżowy

Symbol Termin Cena Uwagi
SAO-01 od 24-06-2019 do 04-07-2019 1895.00 zł Zapytaj sprzedane
SAO-02 od 02-07-2019 do 12-07-2019 1975.00 zł Zapytaj sprzedane
SAO-03 od 10-07-2019 do 20-07-2019 1975.00 zł Zapytaj sprzedane

* cena aktualna przy kursie Euro do 4,3 zł, przy zakwaterowaniu 4-ch osób w domku

W programie: Spacer po Pizie
Wycieczki: Arbatax, skały Roccie Rossa, plaża Orri, 
Regionalna kolacja włoska "spagettata"

SARDYNIA - wyspa położona pomiędzy Korsyką a Sycylią, jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Największym walorem wyspy jest długość wybrzeża – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk. Szmaragdowe, czyste morze, cudowne białe plaże, łagodny klimat i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Sardynia, pełna sekretów, bywa określana mianem wyspy skarbów. Zwana bywa kontynentem w miniaturze, bo prócz morza i wspaniałych plaż są tu góry i wąwozy, rzeki i jeziora, wodospady i jaskinie.

ZAKWATEROWANIE:
Kemping Sos Flores *** położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży w miejscowości Tortoli, 3 km od miasta portowego Arbatax. Zakwaterowanie w 4-5 osobowych mobilhomach, składających się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym i dwóch sypialni: w jednej łóżko podwójne z osobną pościelą, a w drugiej  dwa pojedyncze. W każdym domku łazienka z prysznicem i WC oraz przed domkiem taras ze stolikiem i krzesłami. Na terenie kempingu znajdują się: sklep z artykułami spożywczymi, bar, pizzeria, restauracja, patio przeznaczone do animacji, aerobiku i na wieczorne dyskoteki, parking, bezpłatne korzystanie z  siłowni, a także odpłatne korty tenisowe i boisko do piłki nożnej.
Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.


WYŻYWIENIE:
Trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant na drogę powrotną.


PROGRAM IMPREZY:
1. Dzień:
wyjazd z Krakowa o godz. 9.00 (pozostałe miasta wg. rozkładu jazdy), przejazd przez Czechy z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku (opłata we własnym zakresie), Austrię.
2. Dzień:
Przejazd do Livorno około godz. 4:00. Przeprawa promem na Sardynię o godz. 8.00 Przypłynięcie do Olbii/Golfo Aranci ok. 15.00, przyjazd na camping „Sos Flores” ok. godz. 18.00. Obiadokolacja, zakwaterowanie w domkach, nocleg.
3-9. Dzień:
wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje na plaży, rozgrywki sportowe.
Wycieczka na plażę Orri: przepiękny złoty piasek oraz formy skalne Cigno Blanco.
Wycieczka do Arbatax:
zobaczymy Roccie Rossa di Arbatax, czyli przepiękne porfirowe (czerwone) skały zanurzone w morzu. Przejście na punkt widokowy Cala Moresca.
10. Dzień:
wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z kempingu o godz. 8. Przejazd do Olbii na prom o godz: 14:15. Przypłynięcie do Livorno ok. 21. Przejazd do Pizy. Wieczorny spacer po mieście: Campo dei Miracoli (Pole Cudów: słynna Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium, Campo Santo). Wyjazd w dalszą drogę do Polski, przejazd przez Włochy.
Godziny wypłynięcia promu powrotnego uzależnione od aktualnych rozkładów jazdy. Do potwierdzenia na 2 tygodnie przed wyjazdem grupy.
11. Dzień
:
przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach popołudniowych.


CENA ZAWIERA:
* transport autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, dvd, barek);
* zakwaterowanie - 8 noclegów na kempingu;
* wyżywienie 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja (kuchnia polska) + suchy prowiant w dniu wyjazdu;
* ubezpieczenie Signal Iduna : KL do 10 000 Euro, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN,
* opiekę: pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu;
* opiekę wychowawców, ratownika (dotyczy obozu)
* miejscową opiekę medyczną,
* program:  wycieczka do Arbatax , Cala Moresca, Piza, plaża Orri.
składkę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego
* podatek VAT


CENA NIE ZAWIERA:
* obowiązkowej opłaty (50 Euro): opłaty portowe, podatki lokalne, opłaty paliwowe na promie,                        *lokalnej taksy klimatycznej (jeśli zostanie wprowadzona)
* świadczeń nie wymienionych w ofercie


ZNIŻKI I DOPŁATY (dotyczą wczasów):
* dzieci do 12 roku życia: zniżka 150 zł/os
* dopłata do apartamentu dla 2-ch osób: 250 zł/os
* dopłata do apartamentu dla 3-ch osób: 100 zł/os


WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Wycieczka do CAGLIARI (15 €/os) – przy min 30 osobach płacących: Zwiedzanie starego miasta(Castello) z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, romańska Katedra, Bastion San Remy, Pałac Gubernatora, Torre San Pancrazio, Amfiteatro Romano – ruiny wykutego w skale amfiteatru z II w n.e, kościół San Saturno z V w., spacer po Via Manno, głównej ulicy handlowej Cagliari. a następnie plażowanie na plaży „Poeto” – najdłuższej miejskiej plaży w Europie (13 km). 

GOLFO DI OROSEI (35 €/os) - rejs statkiem po morzu z Arbatax do najsłynniejszych
i najpiękniejszych, dostępnych tylko od strony morza białych plaż, jak: Cala Goloritze, Cala Mariolu, Cala Luna - leżących u stóp kilkusetmetrowego klifu, wizyta w Grotte del Bue Marino (wstęp ok.
8 E/os), gdzie można podziwiać podziemną grę kolorów wody i form naciekowych. Podczas postoju na Cala Luna i Cala Mariolu kąpiel w morzu.


WAŻNE INFORMACJE:
* uczestnik zobowiązany jest do posiadania dowodu tożsamości (paszport, dowód, dowód tymczasowy) ważnego minimum pół roku od daty powrotu z imprezy
* pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie plus suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu,
* wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne,
* sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro, 300 CZK i  8 EUR na wyżywienie w drodze powrotnej,
* na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (patrz powyżej),
* adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autobusie w dniu wyjazdu.
* istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z kortów tenisowych: płatne 10 E/h i z boiska do piłki nożnej płatne: 40 Eur/h.

Uwaga!!! Należy zabrać ze sobą bieliznę pościelową i ręczniki (wypożyczenie pościeli 5 Euro za komplet na turnus, wypożyczenie ręczników 3 Euro).

MIASTO

MIEJSCE WYJAZDU

SARDYNIA

DOPŁATA

WYJAZD

POWRÓT

Bielsko-Biała

Zatoka Dworca PKS, naprzeciw BP

11:00

15:00

-

Częstochowa

Mc Donald’s, róg al. Jana Pawła II i ul. WP

08:30

17:30

70

Katowice

Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej)

10:00

16:00

-

Kielce

Mc Donald’s, ul. Żytnia

07:00

19:00

70

Kraków

ul. Reymonta, Hala Wisły

09:00

17:00

-

Łódź

Dw PKP Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy

06:30

20:00

100

Opole

Supermarket Biedronka, ul. 1 Maja

07:45

17:45

80

Piotrków Tryb.

Mc Donald’s, ul. Słowackiego (centrum)

07:15

18:45

90

Radom

Mc Donald’s, stacja STATOIL, trasa E77

04:45

20:30

100

Rzeszów

ROSiR ul. Pułaskiego

05:30

20:30

90

Tarnów

ul. Kościuszki, vis a vis Hotelu Tarnovia

06:45

19:00

70

Warszawa

PKiN, od ul. Emilii Plater

04:00

22:30

110

Wrocław

CH Bielany, Mc Donald's

06:30

19:30

90


INFORMACJE OGÓLNE:

1. Sprzedawane są wyłącznie imprezy z przejazdem w obie strony bez możliwości zmiany daty powrotu.

2. Autokar zatrzymuje się wyłącznie na przystankach określonych w rozkładzie jazdy.

3. Każdy pasażer w ramach wykupionego przejazdu może przewieźć 1 szt. bagażu o wadze do 20 kg, bagaż podręczny o wadze do 5 kg.

4. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki na 15 min. przed planowanym odjazdem.

5. Na trasach dojazdowych po Polsce możliwy jest transport samochodem osobowym, mikrobusem lub autobusem klasy turystycznej. Połączenia mogą być realizowane przy min. 6 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych na 72 godz. Przed wyjazdem.

6. Miejsca w autokarze docelowym są numerowane i przydzielane przez biuro według kolejności zgłoszeń.

 

 

 

SARDYNIA, wyspa położona pomiędzy Korsyką a Sycylią, jest drugą, co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Największym walorem wyspy jest długość wybrzeża – 1843 km wspaniałych plaż, zatoczek i skalnych urwisk. Szmaragdowe, czyste morze, cudowne białe plaże, łagodny klimat
i niezwykle gościnni mieszkańcy to czynniki, które przyciągają tu coraz więcej turystów. Sardynia, pełna sekretów, bywa określana mianem wyspy skarbów. Zwana bywa kontynentem w miniaturze, bo prócz morza i wspaniałych plaż są tu góry i wąwozy, rzeki i jeziora, wodospady i jaskinie.

Położenie Sardynii: Sardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, położona dokładnie w połowie drogi między wybrzeżem Włoch a Tunezją.

Pogoda na Sardynii, kiedy jechać: Sardynia jest najcieplejszym miejscem we Włoszech. Klimat wyspy charakteryzuje się łagodną lecz deszczową zimą oraz gorącym i suchym latem. Średnia liczba słonecznych dni w roku sięga tutaj 300. Planujący wypoczynek na Sardynii powinni wiedzieć, że w tej części Półwyspu Apenińskiego lato kończy się wcześniej niż na południu Włoch.

Jak dotrzeć na Sardynię: Na Sardynię najszybciej dostaniemy się samolotem. Najwięcej lotów obsługuje lotnisko w Cagliari.

Kurorty turystyczne Sardynii: m.in. Rena Majore, Costa Paradiso, Costa Ruia, Porto Istana, Porto Cervo, Porto Rotondo, San Teodoro, Costa Rei, Costa Smeralda.

Najciekawsze miasta, atrakcje na Sardynii: miasta Cagliari, Alghero, Nuoro, La Maddalena, Santa Teresa Gallura, Isola Rosa, Stintino, Via Colombo, Castelsardo - Lu Bagnu, kompleks Su Nuraxi w Barumini, Zatoka Golfo di Cagliari, Zatoka Golfo di Orosei, rejs na wyspy Spargi, Budelli oraz Santa Maria.

Warto wiedzieć: W całej Sardynii odnaleźć można pozostałości cywilizacji nuorskiej. Zachowało się ponad 700 nuragów, megalitycznych budowli w kształcie ściętego stożka, które do dzisiaj emocjonują naukowców. Sardynia wyróżnia się też kuchnią na bazie lokalnych produktów. Najpiękniejsze plaże są na wybrzeżu Costa Smeralda.